ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10471024
*
nr 1047 1024
Spegel
sent 1800-yal, höjd: 96 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 18:45:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 17:36:22
1
900 kr
22/7 20:52:28
2
800 kr
22/7 20:52:28
1
900 kr (Budbetjänt)
22/7 20:52:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sent 1800-yal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1047 1024
Spegel
sent 1800-yal, höjd: 96 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/7 17:36:22 | 1 | 900 kr |
22/7 20:52:28 | 2 | 800 kr |
22/7 20:52:28 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/7 20:52:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sent 1800-yal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27